header

aktuálne oznamy

  • V novej sezóne 2022/2023 pribudli nové výrazy zo SSSJ, zoznam TU
  • Spolupráca SSS a herna.net pokračuje a prináša ďalšie novinky. Na herni si už môžete zahrať aj verziu, ktorá je aktuálne v obchodoch (bez Q a W, spolu 110 kameňov - kompletný zoznam nájdete na podstránke Zoznam písmen v hre). Na herni je nová verzia označená ako "slovenský m". Môžete testovať, trénovať - SSS chystá aj turnaje v tejto verzii (zatiaľ priateľské).
    Príjemné scrabblovanie a ďakujeme herna.net za jeho spestrenie!

► Dňa 1-2. 10. 2022 sa v Liptovskom Mikuláši konali 24. majstrovstvá Slovenska v scrabble. Víťazkou turnaja a majsterkou Slovenska sa stala Eva Zahradníková pred Ivanom Michalom a Patrikom Pinterom.
Pozrite si zápasy a konečné poradie

Zároveň s turnajom kategórie "A" prebiehal aj majstrovský turnaj "B", v ktorom súťažilo 13 hráčov a nakoniec sa víťazom stal Ivo Škavronka pred Erikou Ferčíkovou a Lenkou Jelenskou.
Pozri si Zápasy a konečné výsledky

zhodnotenie majstrovstiev Slovenska 2022

viťazi_MSV

viťazi_MSV

viťazi_MSV


► Posledný spišskonovoveský turnaj sezóny vyhral dňa 10.9.2022 Peter Barák pred Ivanom Pastuchom a Patrikom Pinterom.
Výsledky TU

viťazi_MSV

vsetci_MSV


► Dňom 4.9. sa skončila 2. písomná súťaž sezóny. Zapojilo sa do nej 13 riešiteľov. Víťazom s počtom bodov 699 sa stal opäť Ivan Pastucha. Blahoželáme!
Všetky riešenia si pozrite na podstránke TU.

► Dňa 20. augusta 2022 sa v Liptovskom Hrádku uskutočnili 12. majstrovstvá Slovenska vo vykladacom Scrabble. Po troch súťažných kolách sa víťazkou stala Eva Zahradníková pred Patrikom Pinterom a Jaroslavom Vernarským.
Výsledky a zhodnotenie

viťazi_MSV

vsetci_MSV


► Dňa 2.júla 2022 privítala Soňa Jacková 27 účastníkov na turnaji v Liptovskom Jáne. Súčasťou štartovného bola aj celodenná dodávka čerstvého vzduchu, ktorá zafungovala ako skvelý doping pre víťazku Evu Zahradníkovú, strieborného Petra Baráka a bronzového Patrika Pintera.
Výsledky nájdete TU .

viťazi_13KT

vsetci_13KT


► Kultúrny dom v obci Lehota (pri Nitre) bol dňa 11. 6. 2022 dejiskom 12. kvalifikačného turnaja tejto sezóny. Turnaj mal takú prázdninovú / dovolenkovú pohodovú atmosféru, o kvalifikačné body však viac než tuho bojovala rovná tridsiatka scrabblistov. Zvíťazil Patrik Pinter so 6 bodmi, rovnako 6 bodov získal druhý Peter Barák a 3. miesto obsadil s 5 bodmi Peter Lámer.
Výsledky nájdete TU .

viťazi_11KT

vsetci_11KT

► 28.5.2022 sa v bardejovskej Lipke uskutočnil už jedenásty kvalifikačný turnaj sezóny. Víťazstvo si vybojoval Patrik Pinter pred Jaroslavom Vernarským a bronzovou Evou Zahradníkovou.
Výsledky

viťazi_11KT

vsetci_11KT

► 14.5. 2022 sme odohrali 10. kvalifikačný turnaj v Nitre. Spomedzi 35 účastníkov zvíťazil s čistým štítom organizátor Michal Ivan pred strieborným Patrikom Pinterom a bronzovou Evou Zahradníkovou.
Výsledky nájdete TU, prečítajte si report

► Prvý "bezrúškový" turnaj po dlhej dobe sme absolvovali 23.4.2022 v Bratislave. V 9. KT zvíťazila Miroslava Janikovičová, ktorá ako jediná získala 6 bodov. Svoj prvý zápis do Zlatej tabuľky zaknihoval za 2. miesto Peter Barák a pohár s bronzovým leskom si vybojoval Michal Ivan.
Výsledky nájdete TU, prečítajte si report

viťazi 98KT


► Novú verziu "m" si v pilotnom veľkonočnom turnaji 16.4.2022 vyskúšalo 19 hráčov. Najlepšie sa s novými podmienkami vysporiadal Martin Sliš, ktorý vyhral všetkých 5 partií. Na medailových pozíciách sa umiestnili tiež Eva Zahradníková a Jaroslav Vernarský, ktorí získali o bod menej ako víťaz. Výsledky nájdete TU


► 2.4. 2022 sa uskutočnil kvalifikačný turnaj v Banskej Bystrici, na ktorom zvíťazila Eva Zahradníková, na druhom mieste skončila Miroslava Janikovičová a tretiu priečku obsadil Tomáš Rodr.
Pozrite si zhodnotenie turnaja

viťazi 8KT


►Prvej písomnej súťaže sa v tejto sezóne zúčastnilo 13 hráčov. Víťazom sa stal Ivan Pastucha s počtom bodov 652. Blahoželáme! Všetky riešenia si pozrite na podstránke TU.

► Prvý živý turnaj tejto sezóny sa konal 12.3. v Nitrianskych Hrnčiarovciach. Plným bodovým ziskom 7 bodov zo 7 partií všetkých prekvapil Tomáš Dubiel, na pódiu mu robili spoločnosť Norbert Lančarič so 6 bodmi a Dagmar Jančurová, ktorá nazbierala 5 bodov. Zaujalo aj vyrovnanie individuálneho rekordu Klárou Nemčokovou, ktorá za slovo "potĺkala" zinkasovala 302 bodov za jediný ťah.
Pozrite si výsledky

viťazi 6KT


► Na dátum 19.2.2022 bude okrem slovenských hokejistov a fanúšikov v dobrom spomínať aj zopár scrabblistov. Víťazkou 6.kvalifikačného turnaja SSS tejto sezóny sa stala Eva Zahradníková (ezahradka). Výborné druhé husle zahrala Viera Jambrichová (husle), a s hokejistami sa bratsky do bronzu zladil Miroslav Štrba (panbratt). Gratulujeme!
Kto chce viac, nech sa páči - report, výsledky, najbližší turnaj 12.3.

viťazi 6KT

► Dňa 29.1.2022 sa uskutočnil 5. online kvalifikačný turnaj. Víťazkou sa stale Marta Fornerová, pred Evou Zahradníkovou a Máriou Slezákovou. Blahoželáme!
Výsledky TU,

viťazi 5KT

► Víťazkou 1. Bleskového turnaja SSNK v roku 2022 sa stala Viera Jambrichová pred Jaroslavom Vernarským a Martou Fornerovou. Výsledky turnaja

Celoročným víťazom Bleskových turnajov SSNK za rok 2021 sa stal Jaroslav Vernarský pred Dagmar Jančurovou a Evou Zahradníkovou. Blahoželáme.

viťazi blesk


► 8.1.2022 sa uskutočnil 4. online kvalifikačný turnaj. Bez prehry zvíťazil Tomáš Smoliga, druhý skončil Michal Ivan a na treťom mieste Miroslav Štrba. Blahoželáme!
Výsledky TU, prečítaj si report

viťazi 4KT

► Posledným turnajom SSS v kalendárnom roku 2021 bol priateľský turnaj Zimný Hlúň, ktorý sa konal online dňa 29.12.2021. Po 7 kolách sa na čele zoradila štvorica hráčov s 5 bodmi v poradí Patrik Pinter, Peter Barák a Ivan Pastucha, "zemiaková medaila" sa ušla Marte Fornerovej.
Podrobné výsledky TU

► 4.12.2021 sa uskutočnil 3. online kvalifikačný turnaj. Víťazom sa stal Miroslav Štrba pred Patrikom Pinterom a Jánom Milanom. Blahoželáme.
Pozri si Výsledky, prečítaj si report

viťazi 2KT

► 13.11.2021 sa uskutočnil 2. online kvalifikačný turnaj. Zvíťazila Eva Zahradníková pred Ivanom Pastuchom a Tomášom Smoligom. Blahoželáme.
Pozri si Výsledky

viťazi 2KT


► 23.10.2021 sa uskutočnil prvý online kvalifikačný turnaj. Zvíťazil Michal Ivan pred Ivanom Pastuchom a Viliamom Šnábelom. Blahoželáme.
Pozri si Výsledky

viťazi 1KT


► Víťazom odložených 22. MS v SCRABBLE sa stal Rastislav Michalka, striebro získala Eva Zahradníková a bronz Peter Lámer. Blahoželáme !
Príhovor predsedníčky tu, pozri si výsledky, prečítaj report.

vitazi


Vážení členovia SSS,

S ľútosťou oznamujeme, že v piatok 1.10.2021 odišla do scrabblového neba naša členka Trudy Vilner.
Ak ste ju poznali, venujte jej tichú spomienku.

trudy


► 23.Majstrovstvá Slovenska už poznajú svojho víťaza - Jaroslava Vernarského. Zo striebornej medaily sa teší Ivan Pastucha a bronz patrí Tomášovi Smoligovi. Blahoželáme!
Výsledky tu.

vitazy

► Riešenie druhej písomnej súťaže v tejto sezóne poslalo 11 riešiteľov. Blahoželáme víťazovi Marcelovi Makovníkovi, ktorému sa podarilo z 10 zásobníkov vyskladať 649 bodov.
Všetky riešenia si pozrite na podstránke TU .

Aktualizované
Nováčik na turnaji?
Príručka pre začiatočníkov
Hosting pre stránky
Slovenského Spolku Scrabble
zabezpečuje
Webglobe-Yegon baner wy
Mattel