Slovenský spolok SCRABBLE

      

SSS vznikol 16. 12. 1998, v deň 50. výročia začiatku sériovej výroby SCRABBLE®, najpopulárnejšej slovnej hry na svete.A
K
T
U
A
L
I
T
Y
Aktuálne oznamy

  • Srdečne pozývame všetkých členov Slovenského spolku scrabble na riadny snem SSS, ktorý sa bude konať dňa 2.10.2021 o 20:00 v hoteli Klar v Liptovskom Mikuláši.

  • Od budúcej sezóny plánujeme aktualizovať súťažnú slovnú zásobu podľa posledného vydania KSSJ, slovník je dostupný v eshopoch.

Vážení členovia SSS,

S ľútosťou oznamujeme, že v piatok 1.10.2021 odišla do scrabblového neba naša členka Trudy Vilner.
Česť jej pamiatke.

trudy

30. SIT
začíname 3. 10. 2021


Pozrite si výsledky Bingobrania pripraveného Jaroslavom Vernarským.


Expressit na rozcvičenie pred ďalším SIT-om

► Víťazom odložených 22. MS v SCRABBLE sa stal Rastislav Michalka, striebro získala Eva Zahradníková a bronz Peter Lámer. Blahoželáme !
Príhovor predsedníčky tu.


► 23.Majstrovstvá Slovenska už poznajú svojho víťaza - Jaroslava Vernarského. Zo striebornej medaily sa teší Ivan Pastucha a bronz patrí Tomášovi Smoligovi. Blahoželáme!
Výsledky tu.


► Riešenie druhej písomnej súťaže v tejto sezóne poslalo 11 riešiteľov. Blahoželáme víťazovi Marcelovi Makovníkovi, ktorému sa podarilo z 10 zásobníkov vyskladať 649 bodov.
Všetky riešenia si pozrite na podstránke TU.

► V poslednom kvalifikačnom turnaji v Banskej Bystrici zvíťazila Eva Zahradníková pred Ivanom Pastuchom a bronzovým Patrikom Pinterom. Pozrite si výsledky a prečítajte zhodnotenie od Tomáša Rodra.


11. MS vo vykladacom scrabble sa konali 31. júla 2021 v Liptovskom Hrádku. Zvíťazil Jaroslav Vernarský pred Patrikom Pinterom a Jozefom Gajdošom,blahoželáme !
Výsledky turnaja

► V sobotu 17.7. sa uskutočnil turnaj Letný Hlúň.

Výsledky a report z turnaja.

► V sobotu 10.7. sme odohrali druhý živý turnaj v tejto sezóne. Zvíťazil Vladimír Frický pred Rastislavom Michalkom a Jozefom Gajdošom.
Podrobnejšie výsledky tu.

► Dňa 20. 6. sme v online priestore odohrali 18. priateľský vykladací turnaj. Víťazkou sa stala Evka Zahradníková s krásnou úspešnosťou 98,77%, na druhom mieste skončil Marcel Makovník (97,76%) a na treťom mieste sa umiestnila Renka Janovská (90,81%). Všetci účastníci sa svorne zhodli na tom, že tieto priateľské vykladačky sú výbornou prípravou na Vykladací turnaj, ktorý sa bude konať 31.7. v Liptovskom Hrádku ako obyčajne. Dovtedy iste nejaký priateľský on line ešte bude :-). Hru si môžete pozrieť TU.

► Súťaž Bežné víkendové obrady prebiehala od 30.5. do 11.6. Riešenia poslalo 10 súťažiacich. Víťazom sa stal Alex Udvardy, ktorý vylosoval v Lehote druhého výhercu. Tým sa stala Evka Zahradníková. Víťazom srdečne blahoželáme! Bližšie informácie TU.

► V sobotu 12.6.2021 sme odohorali konečne naživo kvalifikačný turnaj. Z 27 účastnikov sa najlepšie darilo Eve Zahradníkovej, druhý bol Michal Ivan a tretia skončila Miroslava Janikovičová.
Pozri si zhodnotenie turnaja.

► Príznačné. Snáď posledný online kvalifikačný turnaj tejto sezóny (29.5.) vyhrala Evka Zahradníková (ezahradka), ktorej sa zo začiatku na online turnajoch príliš nedarilo. V sobotu dominovala (7-0). Jarovi Vernarskému (veve) sa evidentne zapáčilo 2.miesto (tretí turnaj po sebe druhý). Na bronzový stupeň opäť raz vyletela nečakaná kométa - tentokrát Katka Vaváková (kakada). Gratulujeme!

Doplnková súťaž sa točila okolo žolíkov. Najväčším šťastlivcom bol alex14 (odmena: 11 žolíkov, najviac v turnaji), najväčším smoliarom EXOT (cena útechy: +30 dní na herna.net), a najlepšou žolíkovou kuchárkou maja1 (+30 dní na herna.net, viac info v reporte z turnaja).

23. 5. sme v online priestore odohrali 17. priateľský vykladací turnaj. Víťazom sa stala Erika Tomková s počtom bodov 748, na druhom mieste skončil Miroslav Štrba a na treťom mieste sa umiestnil Marcel Makovník.
Hru si môžete pozrieť TU.

16.5. sme v online priestore odohrali 16. priateľský vykladací turnaj. Víťazom sa stal Miroslav Štrba s počtom bodov 997, v tesnom závese za ním s počtom bodov 995 skončila Evka Zahradníková a na treťom mieste sa s počtom bodov 974 umiestnila Renka Janovská. Mali sme opäť krásnu hru; boli položené 3 bingá a spolu sme nahrali 1046 bodov!
Hru si môžete pozrieť TU.

► Desiaty kvalifikačný turnaj sezóny (8.5.) vyhral Patrik Pinter (Checkmate). Na druhom mieste skončil líder kvalifikácie Jaro Vernarský (veve), pre ktorého je to siedme pódiové umiestnenie z 10 tohtosezónnych turnajov. Medaila, hoci "len bronzová", bola určite najvzácnejšia pre Gertrúdu Vilner (klingacowa). Spokojným gratulujeme, nespokojných pozývame na ďalší turnaj (29.5., prihlasovanie spustené).

Popri turnaji boli vyhlásené aj dve doplnkové súťaže. Slová s CH - súťaž vyhlásenú Bochinim - vyhral J. Vernarský so slovom (p)aneloCH (ostatné nominácie nájdete tu). V bingových spojeniach elcampeona bol najšikovnejší Ivan Pastucha (všetky riešenia tu). Kompletné výsledky turnaja vo SWIPSe: Poradie - Zápasy

2.5. 2021 sme odohrali ďalší priateľský online vykladací turnaj, už 15. v poradí. Zaujímavosťou bolo, že sme počas 28 ťahov nemali žolíka - zostali 3 písmenká v miešku, z ktorých boli 2 žolíky! Zvíťazil Marcel Makovník pred Miroslavom Štrbom a na treťom mieste sa svorne umiestnili Evka Zahradníková s Jožkom Gajdošom. Za zmienku stojí slovo INOSTI, ktoré položil len jediný hráč, Ivko Pastucha. Hracia plocha tu

25.4. sme odohrali ďalší priateľský online vykladací turnaj, privítali sme troch nováčikov. Zvíťazila Erika Tomková pred Ivanou Plesníkovou a Miroslavom Štrbom. Hracia plocha tu.

► V pôvodnom termíne pre M-SR vo vykladacom scrabble sa konal zo septembrového termínu presunutý 9. KT. Ak by to bol živý turnaj, konal by sa v Partizánskom, ale opäť išlo "len" o online turnaj na stránke herna.net. Svoje prvé pódiové umiestnenie a hneď na najvyššom stupienku v ňom získal Ivan Nosál pred stálicou tejto sezóny Jaroslavom Vernarským, obaja získali 6 bodov. Tretie miesto získal s 5,5 bodmi Tomáš Smoliga.
V doplnkovej súťaži zameranej na tvorenie bíng si najlepšie počínala Eva Zahradníková a vo vedomostnom kvíze zvíťazil Ivan Pastucha. Najkrajšie slovo "tľoskalo" vytvoril podľa hlasovania účastníkov tiež Ivan Pastucha.

Výsledky turnaja

winers 9KT

► V sobotu 10. 4. 17 hráčov odohralo už 13. online priateľský turnaj vo vykladacom scrabble. Víťazom sa stal Ivan Pastucha, druhý skončil Vladimír Karaka a bronz získal Miroslav Štrba. Hraciu plochu s jediným bingom, ktoré však naozaj stojí za pozretie, si môžete pozrieť tu.

► Na Veľkonočný pondelok 5.4. zápolilo 14 hráčov v už 12. online priateľskom turnaji vo vykladacom scrabble. Opäť medzi nás zavítala jedna nováčička, ktorá ale už dlhoročne súťaží v písomných scrabble súťažiach, Oľga Baráková. Víťazom spomedzi 14 účastníkov sa stala Evka Zahradníková, druhý skončil Patrik Pinter a bronz získal Ivan Pastucha. Hraciu plochu si môžete pozrieť tu.

3.4.2021 sme odohrali priateľský Jarný Hlúň, Zvíťazil Ivan Pastucha, druhá bola Erika Tomková a tretí Jozef Gajdoš. Výsledky tu.

► V nedeľu 28.3. sme odohrali už 11. online priateľský turnaj vo vykladacom scrabble. Okrem ďalších dvoch nováčikov sme na ňom privítali aj nehrajúcu redaktorku magazínu Revue 50+, ktorá prostredníctvom tohto magazínu chce hru SCRABBLE spropagovať. Víťazom spomedzi 18 účastníkov sa stal Ivan Pastucha, druhý skončil Miroslav Štrba a bronz získal Patrik Pinter. Hracia plocha tu.

20. marca sa uskutočnil 8. online kvalifikačný turnaj. Spomedzi 42 účastníkov zvíťazil Jaroslav Vernarský, striebro získal Tomáš Smoliga a z tretej priečky sa teší Renata Janovská.
Najlepším slovným detektívom bol Viliam Furík, riekami najlepšie preplávala Mária Ponická a autorkou slova FARYNGOV, za ktoré zahlasovalo najviac hráčov, je Erika Tomková. Výsledky tu.

► Skončil 28. Internetový turnaj Pozri si výsledky alebo si prečítaj záverečnú reč organizátora

► Riešenie prvej písomnej súťaže v tejto sezóne poslalo 20 riešiteľov. Blahoželáme víťazovi Marcelovi Makovníkovi, ktorému sa podarilo z 10 zásobníkov vyskladať úctyhodných 830 bodov.
Všetky riešenia si pozrite na podstránke TU.

► V sobotu 13.3. sme odohrali jubilejný 10. online priateľský turnaj vo vykladacom scrabble, privítali sme aj troch nováčikov. Víťazkou sa stala Erika Tomková, druhý skončil Vladimír Karaka a bronz získala Renka Janovská. Hracia plocha tu.

► Víťazom deviateho online priateľského turnaja vo vykladacom scrabble sa stal Ivan Pastucha, ktorý dosiahol vynikajúci výsledok 99,24 %! Na druhej priečke sa umiestnila Evka Zahradníková a na tretej Miro Štrba.
Zaujímavosťou hry boli viaceré fakty; až 10 hráčov zo 17 dosiahlo úspešnosť nad 90 %, podarilo sa nahrať doteraz najviac bodov, práve 27. ťahom sme minuli všetky písmená. Nakoniec, pozrite si obrázok hry tu.

► V poslednú februárovú sobotu sme absolvovali 7. kvalifikačný turnaj tejto sezóny, ktorý sa mal pôvodne konať v Bratislave, ale museli sme si opäť vystačiť s online formou. Trofeje pre víťazov si rozdelila trojica 6-bodových hráčov v poradí Eva Zahradníková, Erika Tomková a Ivan Pastucha, pričom o poradí na 2. a 3. mieste rozhodol iba 17-bodový rozdiel v skóre. Celkovo v turnaji súťažilo rovných 40 hráčov.
Výsledky turnaja

víťazi 7 KT

Cez obedňajšiu prestávku celkovo 18 hráčov absolvovalo doplnkovú súťaž - vedomostný kvíz zameraný na význam slov, ktorý pripravil Peter Barák. Najlepšie si v ňom počínal Daniel Mojžiš, 2. miesto obsadil Ivan Pastucha a 3. miesto Alexander Udvardy.

► Víťazkou ôsmeho online priateľského turnaja vo vykladacom scrabble sa stala Erika Tomková, ktorej chýbal jediný ťah k 100 percentám! O druhé a tretie miesto sa 20. februára podelili Renka Janovská a Patrik Pinter. Obrázok hry tu.

► Víťazom 6. kvalifikačného turnaja sezóny 2020/21 sa stal Jaroslav Vernarský, pred druhým Norbertom Lančaričom a tretím Viliamom Šnábelom. Hralo sa 13.2.2021 online na herna.net. Kompletné výsledky nájdete na SWIPS stránke turnaja.

Doplnkovú súťaž (najvyššie skóre Dal) vyhral Tomáš Smoliga s 3446 bodmi, odmenení budú aj J.Vernarský (3433) a M.Henc (3344). Bola aktualizovaná už aj ONLINE Bingostar, ktorú nájdete v menu vľavo. Vedúcu pozíciu si obhájil veve.

vitazi 6 KT

► Dňa 6.2.2021 sa v online priestore cez WEBEX uskutočnil v poradí už siedmy priateľský vykladací turnaj v SCRABBLE. Zúčastnilo sa ho spolu 16 hráčov. Prvenstvo získala Evka Zahradníková s úspešnosťou 97,18 %, striebornú priečku získal s úspešnosťou 93,41 % Ivan Pastucha a bronzovú "medailu" Miroslav Štrba, ktorý dosiahol 89,2 % úspešnosť. A tu je SCRABBLOVNICA so 100 percentami. Boli položené dve bingá, z čoho jedno neobvyklé (k)ôrovčej a spolu sme nahrali 956 bodov.


►V sobotu 30.1.2021 sa ukutočnil šiesty priateľský online turnaj vo vykladacom scrabble. Zvíťazila Erika Tomková s 96,21 %, Druhý bol Vladimír Karaka s 94,6 % a tretí Milan Macek s 94,25 % spomedzi 19 súťažiacich. Hru si môžete pozrieť tu.

►Dňa 23.1.2021 sa v online priestore cez WEBEX uskutočnil v poradí už piaty priateľský vykladací turnaj v SCRABBLE. Zúčastnilo sa ho spolu 17 hráčov, z čoho boli aj traja nováčikovia. Prvenstvo znovu získal Marcel Makovník s úspešnosťou 97,36 %, striebornú priečku získal s úspešnosťou 95,22 % Jožko Gajdoš a bronzovú "medailu" Evka Zahradníková, ktorá dosiahla 93,29 % úspešnosť. A tu je SCRABBLOVNICA so 100 percentami. Boli položené tri bingá a spolu sme nahrali 984 bodov.

► V sobotu 16.1. sa uskutočnil 5. KT. S čistým kontom s prehľadom zvíťazila Erika Tomková, druhý Miroslav Štrba a tretiu priečku obsadil Michal Ivan spomedzi 47 účastníkov. V doplnkovej súťaži bol najrýchlejší strieborný medailista. Pozri si výsledky a zhodnotenie turnaja

► Nedeľný priateľský online vykladací turnaj, ktorý sa konal 10. 1. 2021 vyhral Jozef Gajdoš, druhý skončil Ivan Pastucha a tretí Ivo Škavronka. Podarila sa perfektná hra so skóre rovných 900 bodov, 3 bingá , žiaden odpis, 24 ťahov, obrázok tu.

► Kalendárny rok 2021 sme otvorili 2. online a v sezóne celkovo 4. kvalifikačným turnajom už 2. januára 2021. Najviac sa v ňom darilo Jaroslavovi Vernarskému a druhý skončil Patrik Pinter, obaja získali 6 bodov. Na 3. mieste sa umiestnil najlepší z hráčov s 5 bodmi Miroslav Štrba, celkovo v turnaji účinkovalo 39 hráčov.
Doplnkovú súťaž Tomáša Smoligu v hľadaní bíng za čo najkratší čas vyhral Marián Henc. Výsledky turnaja nájdete TU

► Dňa 28.12.2020 sa v on line priestore cez WEBEX uskutočnil priateľský vykladací turnaj v scrabble. Zúčastnilo sa ho spolu 13 hráčov. Na zlatej priečke skončil Marcel Makovník s úspešnosťou 98,79 %, striebornú priečku získal s úspešnosťou 97,98 % Jožko Gajdoš a bronzovú "medailu" Tomáš Smoliga, ktorý dosiahol 97,04 % úspešnosť.
A tu je SCRABBLOVNICA so 100 percentami. Zaujímavosťou turnaja bolo, že až deviati hráči mali úspešnosť vyššiu ako 90 %.

► 19.12.2020 zvíťazil na Zimnom Hlúňovi Patrik Pinter, druhá skončila Eva Zahradníková a tretia Katarína Vaváková. Podrobné výsledky tu, krátke zhrnutie tu.
Tu sú všetky HLÚNE, pozrite si.

►Dňa 12.12.2020 sa v on line priestore cez ZOOM uskutočnil priateľský vykladací turnaj v scrabble. Zúčastnilo sa ho spolu 18 hráčov. Na zlatej priečke skončil Marcel Makovník s úspešnosťou 96,48 %, strieborné umiestnenie si vyložila s úspešnosťou 92,42 % Evka Zahradníková a bronzové písmenká vykladal Jožko Gajdoš, ktorý dosiahol 90,93 % úspešnosť.
A tu je SCRABBLOVNICA so 100 percentami, ktorú sa podarilo poskladať 26 ťahmi.

► Skončil 1. ExpreSSSIT turnaj. Víťazom sa stal Vladimír Karaka, na druhom mieste skončil Ján Paco a tretí bol Jozef Gajdoš
Konečné výsledkya poradie

► Dňa 5.12.2020 sme odohrali 3.online kvalifikačný turnaj, v ktorom s čistým
kontom zvíťazil Jaroslav Vernarský, pred striebornou Vierou Jambrichovou a bronzovým Tomášom Danišom.
Výsledky turnaja a krátke zhrnutie.

viťazi 3KT
► SSNK organizoval v dňoch 28. -29. 11. 2020 Corgoň SCRABBLE Open 2020 na herni. Výsledky nájdeš TU

► Druhý kvalifikačný turnaj SSS 2020/21 vyhrala Majka Ponická, pred Jarom Vernarským a Patrikom Pinterom. Hralo sa online (namiesto živého turnaja plánovaného v Zlatých Moravciach). Výsledky a viac zaujímavostí nájdete tu.

2KT víťazi

► Dňa 7.11.2020 sa uskutočnil priateľský online turnaj Jesenný Hlúň, zvíťazil Patrik Pinter, druhá Eva Zahradníková a tretia Erika Tomková.
Podrobné výsledky TU.

►V sobotu 24.10.2020 sa na herni uskutočnil prvý kvalifikačný turnaj novej sezóny 2020/21. Svoju dominanciu na online turnajoch potvrdil Jozef Gajdoš, ktorý vyhral všetkých 7 partií. Na 2. mieste sa umiestnil Tomáš Smoliga, ktorý prehral len s víťazom a 3. miesto získala Zdenka Žákovičová, najlepšia zo skupiny hráčov s 5 bodmi.
Podrobné výsledky TU.

Príhovor predsedníčky SSSna začiatku súťažnej sezóny 2020/2021

►SSNK organizoval v sobotu 17.10.2020 priateľský 5-kolový online turnaj na herni. Priebeh a výsledky turnaja nájdeš TU

► V návale aktualít v súvislosti s novou sezónou by sa už mohlo zdať, že sme zabudli na vyhodnotenie Mikuláša v októbri. Nezabudli!ČÍTAJ

SSNK pozýva na priateľský turnaj v scrabble. Propozície TU, link na SWIPS TU


V 2. písomnej súťaži sa najlepšie darilo Marcelovi Makovníkovi, ktorý nahral 745 bodov. Druhý skončil Ivan Pastucha a tretí Jaroslav Vernarský.


V 27. internetovom turnaji sa s plným počtom bodov (1263) stal víťazom Jozef Gajdoš. Striebornú pozíciu obsadil Ján Paco a bronzovú Vladimír Karaka.


► Posledný kvalifikačný turnaj v tejto sezóne sa konal 12. septembra v Martine. Do CVČ Kamarát prišlo 25 hráčov. So šiestimi výhrami na prvom mieste skončila Viera Jambrichová, na druhom mieste Rastislav Michalka a na treťom Erika Tomková.

    SWIPS a rozlosovanie je TU.

  

29. augusta sav Partizánskom uskutočnil 13. kvalifikačný turnaj. Zúčastnilo sa ho 20 hráčov. Zlatú medailu si odniesla Eva Zahradníková, striebro získal Viliam Šnábel a bronz Peter Lámer. Z ôsmich riešiteľov hesla turnaja bol vylosovaný a odmenu dostal Vladimír Karaka.

    SWIPS a rozlosovanie je TU.

  

15. augusta sa v Liptovskom Jáne uskutočnil 2. priateľský turnaj HLÚŇ. Najlepšie sa darilo Patrikovi Pinterovi, druhé miesto obsadila Eva Zahradníková a tretie miesto sa ušlo Petrovi Lámerovi.

    SWIPS a rozlosovanie je TU.

  

10. Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble sa konali 1. augusta v Liptovskom Hrádku. Zúčastnilo sa ich 25 hráčov. Prvé miesto si vysúťažil Patrik Pinter, ktorý nahral 2557 bodov. Na druhom mieste skončila Eva Zahradníková a na treťom Viliam Šnábel.

  


Uverejňujeme záujemcov o organizovanie živých turnajov v nasledujúcej súťažnej sezóne TU. Ďalší záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. júla členom Rady SSS.  


KONEČNE ZNOVU NAŽIVO! Na ďalekom východe v Humennom sa 4. júla po dlhšom čase uskutočnil ďalší živý kvalifikačný turnaj. Zúčastnilo sa ho 24 hráčov. Zlatú medailu si odniesol Viliam Šnábel, striebro získala Eva Zahradníková a bronz Patrik Pinter.
ONLINE prenos je TU.
Reportáž o turnaji v TV Humenné.

 Slovenský spolok SCRABBLE ako riadiaci orgán súťaží v SCRABBLE, vydal v náväznosti na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR z 25.6.2020 Usmernenie pre organizovanie turnajov SCRABBLE v klasickej - t.j. stolovej – forme (hromadné podujatia v zmysle predmetného opatrenia). Vyzývame organizátorov aj účastníkov podujatí počnúc turnajom v Humennom, aby sa s usmernením oboznámili.  


13. júna sa uskutočnil 5. kvalifikačný turnaj na herni. Zúčastnilo sa 35 scrabblistov. Najlepšie sa opäť darilo Jozefovi Gajdošovi, druhá skončila Erika Tomková a tretie miesto obsadila Trudy Vilner.
    Propozície turnaja TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja.


 


30. mája sa na herni konal 4. kvalifikačný turnaj na herni. Zapojilo sa doň 38 hráčov.Turnaj vyhral Jozef Gajdoš, striebro si vybojoval Jaroslav Vernarský a bronz získal Viliam Šnábel. Dve z troch kategórií Bingostar ovládol McEnroe, na cenu za víťazstvo v tretej kategórii sa môže tešiť stefika. GRATULUJEME!
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja.


 

16. mája sa na herni uskutočnil priateľský turnaj Corgoň 2020. Z 25 hráčov sa na prvom mieste umiestnila Viera Jambrichová, na druhom mieste skončila Erika Tomková a na treťom Martin Sliš.
    Propozície turnaja TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.

Podmienky pre zásobníkyv písomných súťažiach.
 

Prečítajte si Príhovor Radya informácie o zmenách v herni.
 

Je prvý máj a to je čas na štart ďalšieho internetového turnaja SIT. Ten bude prebiehať do konca septembra. Riešenia prvého kola 27. internetového turnaja posielajte do 13. mája.  

 

Venujte, prosím, svoje 2 percentá z dane Slovenskému spolku scrabble. Vopred ďakujeme. Vľavo v Dokumentoch nájdete na stiahnutie formuláre pre darovanie 2 % z daní.
 

Obnovujeme súťaž Môj scrabble príbeh. Prečítajte si propozície.


2. mája prebehol 3. kvalifikačný turnaj na herni.Zúčastnilo sa ho 37 hráčov. Zlatú medailu si vybojoval Marián Šimko, striebro si odniesol Jaroslav Vernarský a bronz Ján Milan.
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    SWIPS a rozlosovanie je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja. 


18. apríla sa konal 2. kvalifikačný turnaj na herni.Do bojov o body sa zapojilo tak ako minule 42 hráčov. Najúspešnejší bol tak ako minule Jozef Gajdoš, ktorý tentoraz vyhral všetkých sedem zápasov. Na druhom mieste skončil Norbert Lančarič a na treťom Martin Sliš.
    Propozície turnaja TU.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
   Report z turnaja. 


Od 14. apríla do 18. septembra bude prebiehať 2. písomná súťaž.Zásobníky sú vylosované, takže sa môžete vrhnúť do riešenia.


4. apríla sa uskutočnil 1. kvalifikačný turnaj v herni. Zúčastnilo sa ho 42 hráčov. Víťazom sa so šiestimi výhrami stal Jozef Gajdoš, striebornú medailu získal Marián Henc a bronz sa ušiel Vladimírovi Karakovi.
    Aktualizované propozície turnaja.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos a rozlosovanie je TU.
    Štatistiky nájdete TU.
    No a report od Evky je TU.


 


ÚPRAVA SÚŤAŽNEJ SEZÓNY z dôvodu pandémie COVID-19 :
Od 2.4. do odvolania platí nový SÚŤAŽNÝ PORIADOK pre online kvalifikačné turnaje.
K rovnakému dátumu bolo zmrazené screlo všetkých hráčov. Účinnosť Súťažného poriadku zo 7.10.2019 bola pozastavená 1.4.2020. Po ukončení obmedzení spôsobených pandémiou počítame s návratom k tomuto SP a rozmrazením screla. Tieto zmeny nadväzujú na rozhodnutie Rady SSS z 23.3., že kvalifikačné turnaje kalendára SSS sa až do odvolania uskutočnia elektronickou formou na internete. V prípade nejasností sledujte novú podstránku Úpravy sezóny – FAQ (v menu Súťaže 2019/2020 vľavo).


Do 1. písomnej súťaže poslalo riešenia 17 hráčov. Najlepšie sa darilo Jaroslavovi Vernarskému, ktorý nahral 670 bodov. Na druhom mieste zhodne skončili Jozef Gajdoš a Viera Jambrichová so 652 bodmi. Ďalším v poradí je Ivan Pastucha, ktorý položil slová za 611 bodov.


28. marca sa odohral 1. priateľský HLÚŇ v herni. Diaľkového Hlúňa sa zúčastnilo 21 hráčov. Šesť výhier a prvenstvo si odniesol Patrik Pinter, na druhom mieste sa umiestnila Eva Zahradníková a na treťom Jaroslav Vernarský.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    Bližšie info a ONLINE prenos je TU.
 


 

►V súvislosti so súčasnou pandémiou koronavírusu vo svete prijala Rada SSS rozhodnutie, že kvalifikačné turnaje sa až do odvolania neuskutočnia naživo, ale prostredníctvom HERNEv pôvodne plánovaných termínoch.
Majstrovstvá Slovenska vo vykladacom scrabble sa rušia.
V ich termíne odohráme „herňový turnaj“ ako náhradu za prešovský kvalifikačný turnaj.
Prečítajte si slovo predsedníčky.

 


Z preventívnych dôvodov sa neorganizoval kvalifikačný turnaj v Prešove.
V tom istom termíne, teda 21. marca, sa uskutočnil nekvalifikačný turnaj prostredníctvom internetovej herne. Turnaja sa zúčastnilo 26 hráčov. Na prvom mieste skončil McEnroe, na druhom large a na treťom ezahradka.
    Celkové poradie     Krížová tabuľka
    PROPOZÍCIE turnaja.
    Zoznam prihlásených nájdete TU.
    ONLINE prenos je TU.

 

18. marca bol ukončený 26. internetový turnaj SIT. Víťazmi sa stali dvaja hráči, ktorí v každom kole našli najlepšie riešenie a dosiahli tak 1107 bodov. Sú nimi Vladimír Makýš a Július Alexy. Blahoželáme ku krásnemu výkonu! Na treťom mieste sa umiestnila Eva Zahradníková. Víťazom blahoželáme a stretneme sa zase v máji.
 

 

10. Majstrovstvá vo vykladacom turnaji sa mali konať 4. aprílav Liptovskom Hrádku. Majstrovstvá sú zrušené.

 

Prvý jarný turnaj sa mal uskutočniť 21. marca v Prešove. Kvôli vírusu je turnaj zrušený.

 

Po Bratislave nasledoval turnaj v Borovej Sihoti. Odohral sa v priestupný deň 29. februára a zúčastnilo sa ho 27 hráčov. Víťazstvo si vybojoval Marián Šimko, druhý skončil Jozef Gajdoš a tretí Jaroslav Vernarský.
ONLINE prenos je TU.


 


 


Dňa 14.3. chcel Viliam Furík zorganizovať v Martine-Bystričke priateľský turnaj v scrabble TURČIANSKY KOVBOJ. Turnaj sa kvôli nezáujmu hráčov neuskutočnil.Ďalší kvalifikačný turnaj sa konal 8. februára v Bratislave. Z 35 účastníkov si zlato odniesol Jozef Gajdoš, striebro získal Marián Šimko a bronz Viera Jambrichová.
ONLINE prenos je TU.


 

 

Štvrtý kvalifikačný turnaj, a zároveň prvý v novom roku, sa uskutočnil 18. januára v Tatranskej Štrbe. Zúčastnilo sa ho 38 scrabblistov. Prvé miesto si vybojoval Jaroslav Vernarský, druhé Miroslava Janikovičová a tretie Daniel Brezovan.


 


 


13.1. na gymnáziu v Nitre zorganizoval Michal Ivan a Patrik Pinter turnaj v scrabble. Zúčastnilo sa ho až 80 záujemcov.
Správa z turnaja. Výsledky. Fotografie.

 


4. januára sa v hoteli Borová Sihoť v Liptovskom Hrádku uskutočnil priateľský turnaj Hlúň. Zúčastnilo sa ho 15 hráčov. Na prvom mieste skončila Eva Zahradníková, na druhom Erika Tomková a na treťom Patrik Pinter. Evka zároveň vyhrala Putovný pohár Hlúňa za rok 2019.

 


 


 


aktualizované
04.10.2021

Zo života
scrabblistov

Slovenský
scrabble slang

Môj scrabble príbeh

Nováčik na turnaji?
Príručka pre začiatočníkov


FOTO-galéria

Diskusné fórum

Rekordy
 
 
Scrabblovinky

El Siňo

Hosting pre stránky Slovenského Spolku Scrabble zabezpečuje Webglobe-Yegon

WebglobeYegon


Partnerské mestá

Martin
Žilina
Nitra
Partizánske
Košice
Lipt. Hrádok
HumennéPartnerské kraje

Nitriansky kraj
Žilinský kraj

Pocitadlo.sk

 

    
 

 

HLAVNÁ STRÁNKA 2018-2019

HLAVNÁ STRÁNKA 2016-2017

HLAVNÁ STRÁNKA 2013-2015

HLAVNÁ STRÁNKA 2011-2012

HLAVNÁ STRÁNKA 2007-2010
 

  

 ►   späť na začiatok

 ►   linka na hlavnú stránku SSS